800 Puana Kredi Veren Bankalar (Kredi Notu Düşüklere)


800 Puana Kredi Veren Bankalar (Kredi Notu Düşüklere)

Kredi notu 800 çıkan kişilere kredi veren bankalar 2018 yılında bulunmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 yılında 800-900 puana kredi veriyorlar.

800 Puana Kredi Veren Bankalar (Kredi Notu Düşüklere)
07 Ekim 2018 Pazar 20:33 tarihinde paylaşıldı.
   Kredi notu bankalardan kredi çekerken her zaman karşımıza çıkan etkenler arasında yer almaktadır. Bir bankanın kredi başvurusunu değerlendirme sürecinde en etkili olan araç kişinin kredi notudur. Eğer kredi notu kötü olan bir kişi krediye başvuru yaptıysa, bu durumda banka daha farklı kriterleri göz önüne alarak kredi başvurusunu değerlendirmeye alıyor. Siz de 800 puana kredi veren bankalar 2019 yılında hangileridir diye merak ediyor ve bu bankalardan ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, bu sayfamızı dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bankalar kredi başvurusunda kredi notunu incelediği gibi, kredi puanının yanı sıra kredi sicili, kara listede olup olmaması, geçmiş ödemeler, kredi kartı kullanma sıklığı, SGK'lı çalışan olup olmadığı, ne zaman süredir çalıştığı, bankadaki geçmişi, diğer bankalardaki geçmişi, maddi durumu gibi pek çok farklı kriter incelenmektedir.


800 KREDİ NOTUNU KREDİ VEREN BANKALAR

Özellikle geçtiğimiz yıllarda bir çok banka önüne gelen herkese kredi dağıtmasından dolayı, banka sahipleri artık büyük tedbirler ve önlemler alarak batık kredileri öncelemeye çalışmaktadır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar, geçtiğimiz dönemde kişinin kredi sicili bozuk olsa bile bir kefille krediye onay veriyordu. Ancak artık teknoloji çağının gelişmesi ve herkesin maddi durumu tek bir tıkla araştırılmasıyla birlikte Kredi Kayıt Bürosu (KKB) üzerinden veriler çekiliyor ve kredi notu incelendikten sonra karar veriliyor. Bankaların kredi değerlendirme süreçleri kısaldığı gibi, kredi değerlendirmelerin kriterleri de arttırılmıştır. Yani daha önce kredi başvurusu yaptığımızda sadece SGK'lı olup olmadığımıza bakılırdı, ancak şimdi tüm bankalar findeks sistemini ortak olarak kullandıklarından dolayı kredi başvurusu yapan herkesin siciline ve tüm geçmişine bakmaktadır. Bu inceleme sonrasında krediye onay yada red verilir.


ORTA RİSK GRUBUNA KREDİ VEREN BANKALAR

Tüm bankaların sistemi aynı olduğundan dolayı, yani Kredi Kayıt Bürosu bankaların ortak hareketi sonucunda hizmete başlamasından dolayı bankalar kredi notunu hemen hemen aynı seviyede değerlendirir. Bir bankadan kredi alabilmek için ortalama puanın 1400 üzerinde olduğunu belirtelim. Aynı durum kredi kartı almak isteyen kişiler için de geçerli ancak bankalar kredi kartı verirken daha esnek davranabiliyorlar. Bunun nedeni verilen her kredi kartının bankaya maddi olarak dönüşünün çok ciddi rakamlara ulaşmasından dolayıdır. Orta risk grubunda yer alan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için, kredi başvurusu yapılan bankaların bazı ek şartları olacaktır. Bunları aşağıda sıraladık:


Krediye Kefil İstenebilir

Bankaların hizmete başladığı günden beridir krediye kefil olmak uygulanan bir sistemdir. Bir bankanın bir kişiye kredi verebilmesi için o kişiye güven duyması ve krediyi geri ödeyeceğini görebilmesi gerekir. Eğer banka bunda sıkıntı yaşıyorsa kredi karşılığında bir yada birden fazla kefil talep edilebilir. Krediye kefil olmak ile ilgili geniş bir makalemizi ileriki zamanlarda paylaşıma açacağız. Biz bununla ilgili kaba ve merak edilen bilgileri sizlere sunduk. Bir kişiye kefil olarak, kefil olan kişi aynı zamanda "yedek borçlu" konumunda olur. Yani kredinin geri ödenmemesi durumunda kredi borcunun bir kısmı veya tamamı kefilden talep edilebilir. Bu yasal bir haktır ve bankalar çoğu zaman bu hakkı kullanmaktan çekinmezler. Aynı zamanda şunu da belirtelim: "Krediye kefil olacak kişinin aynı zamanda kendisinin de kredi çekmeye elverişli bir sicili olması gerekiyor."


Kredi İçin Ek Gelir Talep Edilebilir

800 900 puanda yer alan kişinin kredi çekebilmesi için bankaların isteyeceği şartları sizlere iletmeye devam ediyoruz. Krediye kefil istemenin yanı sıra bankalar krediyi onaylamak için sizden ek gelir talep edilebilir. Ek gelirden kastımız kira geliri, mevduat geliri, ek iş geliri gibi ek gelirleri kapsamaktadır. Bu ve buna benzer ek geliriniz mevcutsa örneğin çiftçiler hasat döneminde para kazandıkları için bu da ek gelir kabul ediliyor. Bu ek gelirlerinizi bankaya sunarak karşılığında yüksek miktarlara varan krediler çekebilirsiniz.


Krediye Karşılık İpotek İstenebilir

Üzerinize kayıtlı ev, arazi, bağ, bahçe, arsa gibi taşınmazınız varsa, bu durumda ipotekli kredi veren bankalardan kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey taşınmazın tapusunu bankaya ileterek ipotekli kredi başvurusu yapmak. Bu kredilerden sicili bozuk olanlar ve kredi notu düşük olan kişiler de faydalanabilir. Ancak şunu unutmamakta fayda var; İpotekli kredilerde ipotek edilen taşınmazlar kredinin bitiş sürecine kadar rehin konulmaktadır. Yani daha da açıklayacak olursak, kredinizi ödeyene kadar taşınmazınız banka tarafından rehin koyulur ve banka istemezse bu ürün satılamaz. Eğer kredinin ödenmemesi durumunda banka yasal olarak taşınmaza el koyma hakkına sahip olacaktır. Ayrıca ev hanımlarına kredi veren bankalar da, çalışmayan kişilerin kredi çekebilmesi için bakması gereken konuların başında gelmektedir. Ev hanımlarının da acil para ihtiyaçlarında kredi çekebilecekleri bankalar mevcuttur.


Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

2019 yılında kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredi çekemiyorsanız aşağıda bulunan bankalardan kolay kredi alabilirsiniz. 800-900 puana kredi veren bankalar "düşük kredi notuna kredi" olarak kabul edildiğinden dolayı bu sınıfta kredi kullandırırlar. QNB Finansbank, Odeabank, Akbank, İNG Bank, Şekerbank gibi bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi onaylıyorlar. Eğer istenilen kredi düşük miktarlıysa bu durumda gelir belgesiyle beraber bu bankalar büyük ihtimalle krediyi onaylıyorlar. Ancak taşıt ve konut kredisi söz konusu olduğunda yukarıda yer alan kefil, ipotek yada ek gelir banka tarafından mutlaka istenecektir.


SİCİLİ BOZUKLARA KREDİ VEREN BANKALAR

800 puanın yanı sıra bir çok banka sicili bozuk olanlara da kredi vermektedir. Bu bankaların krediyi onaylaması için kredi çekmek isteyen kişilerden bazı şartları olacaktır. Sicili bozuk kişilere özellikle devlet bankaları kredi vermez. Bu bankaların yanı sıra TEB, Odeabank, İNG Bank, Akbank, Fibabanka, Aktif Bank gibi bankalar kesin onaylı kredi verebilirler. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 yılında olduğu gibi, 2019 yılında da bir çok kişinin kredi ihtiyacını karşılayacaklar.

İlgili: Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar


800 Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bir çok kişinin kredi notu 800-900 seviyesinde yer almaktadır. Bundan dolayı biz de bu konumuzu oluşturmaya karar verdik. 800 puana kredi veren bankalargenellikle krediyi onaylamak için yukarıdaki şartları kredi çekmek isteyen kişilerden istemektedir. Bu şartları yerine getirmeniz neticesinde bankalardan ihtiyaç kredisini 36 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz. Sitemizi takip ederek en güncel kredi kampanyalarına ulaşabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 yılı itibariyle 20.000 TL'ye kadar düşük miktarlı kredi verecekler. Siz de bu tür kampanyaları takip ederek uygun faiz oranlarıyla kredinizi çekebilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Kredi Bankalar Bankalar
  2020 © Kredi faiz oranları 2020, Mevduat faiz oranları